Курорти України - на Україна туристична
Український туристичний портал - Новини українського туризму - web-камери українських міст - статті про подорожі - фотогалереї мандрів - відеоролики про Україну - перелік туристичних журналів - анекдоти про подорожі - афіша фестивалів в Україні - бронювання готелів - перелік усіх аквапарків
Головна сторінка
Головна сторінка Щоденні новини Про сайт написати листа =RSS=
RSS
Гість
Реєстрація | Вхід
МЕНЮФорма входу

Опитування
Що спонукає подорожувати?
Результати / Архів опитувань

Всього голосів: 35

< Пляжні >< Лижні >< Лікувальні >


Відповідно до класифікації, бальнеологічними вважають курорти, що мають природні джерела мінеральної води. Мінеральні води використовуються для внутрішнього прийому на питних курортах і зовнішнього застосування у вигляді загальних і місцевих ванн, душей, зрошувань кишечника, купань. В залежності від характеристики лікувальних мінеральних вод визначені показання для бальнеолікування.
Грязьові курорти отримали розвиток в місцевостях з покладами лікувальних грязей (пелоїдів), або вони розташовані недалеко від їх родовищ. Серед лікувальних грязей прийнято виділяти шість типів: сульфідні, торф’яні, сапропелеві (прісноводні мули), сопкові, гідротермальні грязі, глинисті мули. У лікуванні ширше використовують мулові сульфідні і торф’яні пелоїди.

Кліматичні курорти функціонують в місцевостях із специфічними властивостями кліматичних умов різних типів (приморський, степовий, лісовий та ін.). Як правило, бальнеогрязьові курорти також відрізняються особливостями клімату і впливають комплексно на фізіологічний стан організму. Нижче приведено абетковий перелік основних вітчизняних курортів

Класифікація основних курортів України

Область
Курорт
Класифікація курорту

Автономна Республіка
Крим

Алушта
Кліматичний

Євпаторія
Кліматичний, бальнеогрязевий

Саки
Кліматичний, бальнеогрязевий

Феодосія
Кліматичний, бальнеогрязевий

Велика Ялта: Лівадія, Гурзуф, Ялта, Місхор, Кореїз, Гаспра, Алупка, Симеїз, Форос
Кліматичний

Вінницька
ХмільникБальнеологічний

Донецька

Слов’янськ
Бальнеогрязевий
Слов’яногірськ
Кліматичний

Закарпатська

Голубине

Бальнеологічний
Поляна

Бальнеологічний
Синяк

Бальнеологічний
Свалява

Бальнеологічний

Запорізька

Бердянськ
Кліматичний, бальнеогрязевий

Кирилівка
Кліматичний, бальнеогрязевий

Івано-Франківська

Черче
Кліматичний, бальнеогрязевий

Ворохта
Кліматичний, бальнеогрязевий

Яремча
Кліматичний, бальнеогрязевий

Косів Кліматичний, бальнеогрязевий

Київська

Конча-Заспа
Кліматичний, бальнеологічний

Пуща-Водиця
Кліматичний


Львівська

Трускавець

Бальнеологічний
Моршин

Бальнеологічний
Немирів

Бальнеологічний
Любінь Великий

Бальнеологічний
Миколаївська

Очаків
Кліматичний
Одеська
Одеська група курортів: Куяльник, Лермонтовський, Аркадія, Великий Фонтан, Кароліно-Бугаз, Чорноморка, Затока, Хаджибей, Лузанівка, Приморський, Лебедєвка, Мала Долина
Кліматичний, бальнеогрязевий
Полтавська
Миргород
Бальнеологічний
Харківська Березівські Мінеральні Води
Бальнеологічний

Рай-Оленівка Бальнеологічний

Херсонська
Гопри
Бальнеогрязевий

Скадовськ
Кліматичний


АЛУПКА – приморський кліматичний курорт в Криму.
Кліматична характеристика: жарке літо, тепла осінь, м’яка зима. Сезон купання в Чорному морі – з травня по вересень, температура води в морі досягає 18-24°С. Лікувальні пляжі – галькові.
Показання для направлення на курорт:
специфічні захворювання органів дихання.

АЛУШТА – кліматичний приморський передгірний курорт в Криму. Кліматична характеристика: жарке літо, тепла осінь, м’яка зима, середньорічна температура повітря 12°С. Сезон купання в морі з травня по вересень. Морські пляжі – галькові і піщані. Відмічається сприятливе поєднання морського повітря і повітря гірських лісів.
Показання для направлення на курорт: хвороби системи кровообігу, дихання, нервової системи, порушення обміну речовин, хвороби шкіри.

Курорт БЕРДЯНСЬК – бальнеологічний, грязьовий і кліматичний приморський курорт, розташований на північному березі Азовського моря в Запорізькій області. Кліматична характеристика: сухе жарке літо (температура повітря до 33°С), м’яка зима з нестійким сніговим покровом. Сезон купання в Азовському морі з травня по вересень (вода прогрівається до 26-30°С). Морські пляжі піщані. Сприятливе поєднання морського і степового повітря. Природні лікувальні чинники: приморський клімат, мулові пелоїди, ропа лиманів, мінеральні хлоридні натрієві йодо-бромні води з мінералізацією від 12 до 60 г/дм3, слабомінералізована хлоридна натрієва мінеральна вода "Бердянська”.
Показання для направлення на курорт: хвороби опорно-рухової системи, кровообігу, органів дихання, нервової системи, ендокринної, сечостатевої системи, порушення обміну речовин.
Курорт БЕРЕЗІВСЬКІ МІНЕРАЛЬНІ ВОДИ – бальнеологічний питний курорт степової зони Харківської області. Кліматична характеристика: клімат помірно континентальний, жарке літо (+20°С), м’яка зима (-7°С). Природні лікувальні чинники: гідрокарбонатні, різного катіонного складу з підвищеним вмістом органічних речовин, кремнієві води.
Показання для направлення на курорт: захворювання шлунково-кишкового тракту, печінки, порушення обміну речовин, хвороби систем кровообігу, дихання, ендокринної, сечостатевої, кістково-м’язової, нервової.

Тк"БУКОВЕЛЬ" знаходиться біля підніжжя однойменної гори в селі Поляниця Яремчанскої міської ради на висоті 900 м н.р.м. в 30 км від м. Яремче. Найближчі великі аеропорти і залізничні вокзали - Івано-Франківськ (100 км), Львів (230 км), Чернівці (170 км). Курсують регулярні автобусні рейси від Івано-Франківська і Києва доставлять туристів і лижників на Буковель.

КОНЧА-ЗАСПА – бальнеологічний, кліматичний курорт, розташований в Київської області, в лісовій зоні. Кліматична характеристика: тепле літо, м’яка зима, помірно континентальний клімат. Природні лікувальні чинники: сприятливі кліматичні умови, хвойно-листяні ліси, мінеральні радонові води.
Показання для направлення на курорт: захворювання серцево-судинної, дихальної, нервової, сечостатевої, ендокринної систем, кістково-м’язової системи, травлення і порушення обмінних процесів.

ВОРОХТА – кліматичний низькогірський курорт в Івано-Франківській області. Розташований на висоті 800-850 м над рівнем моря в долині річки Прут, на північному схилі східних Карпат.
Кліматична характеристика: тепле літо з температурою повітря +18°С, м’яка зима (-6°С). Природні лікувальні чинники: сприятливі кліматичні умови низькогір’я. Показання для направлення на курорт: захворювання органів дихання туберкульозної і нетуберкульозної етіології.

ГОЛУБИНЕ – кліматичний, бальнеологічний курорт в Закарпатській області. Знаходиться в Свалявському районі в долині річки Пінія, між селами Голубине і Поляна. Кліматична характеристика: клімат помірно континентальний. Середньорічна температура повітря +10°С. Тривале тепле літо, найбільш холодний місяць – січень з температурою повітря від -5°С до -25°С. Природні лікувальні чинники: вуглекислі борні гідрокарбонатні натрієві мінеральні води. Проводиться пляшковий розлів води "Лужанська”, "Лужанська-7”.
Показання для направлення на курорт: захворювання органів травлення, порушення обміну речовин, хвороби систем кровообігу, дихання, нервової, ендокринної, сечостатевої, кістково-м’язової.

Курорт ЄВПАТОРІЯ – старий приморський бальнеогрязьовий і кліматичний курорт. Знаходиться на березі Каламітської затоки Чорного моря. Кліматична характеристика: тривале жарке літо, суха тепла осінь, велика кількість сонячних днів (до 257), відсутні різкі коливання температури повітря. Характерні морські бризи, поєднання теплого морського і степового клімату, цілюще повітря лиманів. Пляжі – піщані, морське дно – піщане. Сезон купання в морі – з травня по вересень.

Природні лікувальні чинники: сприятливі кліматичні умови чорноморського курорту, мулові пелоїди, ропа Мойнакського озера, мінеральні термальні хлоридно-гідрокарбонатні натрієві води, бромисті хлоридні натрієві води високої мінералізації, гідрокарбонатно-хлоридна натрієва борна, гідрокарбонатна хлоридна натрієва мінеральна вода. Є міський бювет мінеральної води, свердловина №13. Окрім санаторно-курортного лікування дітей і підлітків, широко організоване їх оздоровлення. Функціонують 37 санаторіїв, в т.ч. 10 спеціалізованих дитячих санаторіїв МОЗ України і МОЗ АР Крим, санаторії для дітей з батьками, дитячі оздоровчі центри, санаторні дитячі садки для дошкільнят.
Показання для направлення на курорт: захворювання опорно-рухового апарату, нервової, серцево-судинної, дихальної систем, сечостатевої, ендокринної, системи травлення, порушення обмінних процесів, шкіри, наслідків радіаційної дії.

КИРИЛІВКА – кліматичний і грязьовий приморський курорт місцевого значення в Запорізькій області. Знаходиться на березі Азовського моря і Утлюгського лиману, відокремленого від моря піщаною косою. Розташований на висоті 10 м над рівнем моря, за 40 км від залізничної станції.
Кліматична характеристика: клімат помірно континентальний, степовий. Тепле літо з температурою повітря в липні до +21°С, м’яка зима з температурою повітря в січні до -6°С. Берег моря – пологий, піщані пляжі – протяжністю більше 250 м.
Природні лікувальні чинники: мулові сульфідні пелоїди, ропа Утлюкського і Молочного лиманів хлоридно-сульфідного натрієво-кальцієвого типу, хлоридні натрієві розсоли.
Показання для направлення на курорт: захворювання опорно-рухового апарату, нервової системи, дихання, гінекологічна патологія.

КОСІВ – кліматичний курорт місцевого значення в Івано-Франківській області. Розташований в долині річки Рибниця, у відрогах південно-східних Карпат, на висоті 145 м над рівнем моря. Кліматична характеристика: клімат м’який, тепле літо з середньомісячною температурою повітря в липні до +18°С, у січні -7°С. Природні лікувальні чинники: кліматичні умови хвойно-листяних лісів.
Показання для направлення на курорт: неспецифічні і специфічні захворювання органів дихання.

ЛЮБІНЬ ВЕЛИКИЙ – бальнеологічний курорт в Львівської області, на висоті 275 м над рівнем моря. Кліматична характеристика: клімат м’який, тепле літо з середньомісячною температурою повітря в липні +18,5°С, у січні -4°С. Середньорічна температура повітря +8°С, відносна вологість 60%. Протікає річка Верещиця з мальовничими берегами. Природні лікувальні чинники: слабосульфідні-гидросульфідні гідрокарбонатно-сульфатні кальцієві, малої мінералізації води, торф’яні пелоїди.
Показання для направлення на курорт: захворювання серцево-судинної, нервової систем, дихання, опорно-рухового апарату, травлення, ендокринної, сечостатевої систем, шкіри, порушення обмінних процесів.

Курорт МИРГОРОД – бальнеологічний питний і грязьовий курорт в лісостеповій зоні Полтавської області. Кліматична характеристика: клімат м’який, без різких коливань температур. Середньорічна температура повітря 7°С, вологість 77%. У теплий період року відносна вологість до 20-30%, атмосферний тиск 765 мм рт.  ст. Купання влітку – в річці Хорол.
Природні лікувальні чинники: маломінералізована хлоридна натрієва вода, мінеральні йодобромні хлоридно-натрієві розсоли, торф’яні пелоїди в заплаві річки Хорол.
Показання для направлення на курорт: захворювання органів травлення, порушення обміну речовин, кровообігу, дихання, кістково-м’язової системи, нервової, ендокринної, сечостатевої, хвороби шкіри.
 
Курорт МОРШИН – бальнеологічний передгірський курорт в Львівській області. Кліматична характеристика: тепле літо (липень +20°С), м’яка зима (січень -4°С), клімат помірно-континентальний. Курорт оточений мальовничими долинами, сосновими і листяними лісами, протікає річка Березниця. Передгір’я Карпат створює своєрідність кліматичних умов курорту.
Природні лікувальні чинники: сульфатні, хлоридно-сульфатні, сульфатно-хлоридні натрієві, магнієво-натрієві розсоли. Використовується озокерит.
Показання для направлення на курорт: хронічні захворювання органів травлення, кровообігу, дихання, кістково-м’язової системи, нервової, сечостатевої, ендокринної, порушення обмінних процесів.

НЕМИРІВ – бальнеологічний курорт в Яворівському районі Львівської області. Знаходиться за 100 км від Львова. Кліматична характеристика: клімат м’який, помірно вологий, тепле літо з середньомісячною температурою повітря в липні +18°С, м’яка зима з середньомісячною температурою повітря в січні -4°С. Курорт оточений листяно-хвойними лісами.
Природні лікувальні чинники: слабосульфідні-гідросульфідні сульфатні, гідрокарбонатно-сульфатні кальцієві води малої мінералізації, торф’яні пелоїди.
Показання для направлення на курорт: захворювання нервової, серцево-судинної систем, травлення, кістково-м’язової, сечостатевої, ендокринної систем, захворювання шкіри.

ОДЕСА – бальнеогрязьовий кліматичний приморський курорт включає групу: Куяльник, Лузановка, Хаджибей, Лермонтовський, Аркадія, Великий Фонтан, Чорноморка, Кароліно-Бугаз, Затока, Приморський, Лебедєвка, Мала Долина.
Кліматична характеристика: поєднання морського, степового клімату солоних лиманів з теплим літом (липень +23°С) і м’якою зимою (січень -5°С).
Природні лікувальні чинники: мінеральні води хлоридні натрієві, гідрокарбонатно-сульфатно-хлоридні натрієві, хлоридні натрієві з підвищеним вмістом метакремнієвої кислоти, що використовуються для внутрішнього і зовнішнього вживання, мулові сульфідні пелоїди Куяльницького і Шаболатського лиманів. Показання для направлення на курорт: захворювання органів травлення, опорно-рухового апарату, ураження центральної і периферичної нервової систем, серцево-судинної, дихальної, сечостатевої, ендокринної систем.
 
ОЧАКІВ – кліматичний курорт на Чорноморському узбережжі, розташований за 70 км від м. Миколаєва і 150 км від м. Одеси. Кліматична характеристика: клімат теплий, помірно вологий, максимальна температура повітря влітку до +40°С, середньорічна температура +10°С, відносна вологість в червні-вересні 50-60%. Поєднання степового і морського клімату, дрібнопіщані пляжі додають особливої цінності курорту в лікуванні неспецифічних захворювань органів дихання, кровообігу, кістково-м’язової системи, нервової, ендокринної і сечостатевої систем.
Показання для направлення на курорт: захворювання органів дихання.

ПОЛЯНА– бальнеологічний передгірський курорт в лісовій зоні Закарпаття, в Свалявському районі. Розташований на висоті 290 м над рівнем моря, за 9 км від залізничної станції Свалява, за 35 км від м.Мукачево, в мальовничій долині річки Пінія, притоці ріки Латориці.
Кліматична характеристика: клімат помірно континентальний, тривале тепле літо з максимальною температурою повітря до +30°С, м’яка зима. Річна кількість опадів від 900 до 1100 мм з превалюванням в червні і листопаді-жовтні. Середньорічна відносна вологість повітря 82%. Переважає північний напрям вітрів влітку, південний і південно-східний – восени і взимку.
Природні лікувальні чинники: вуглекислі, борні гідрокарбонатні натрієві води (мінералізації 5,5-12,0 г/дм3) Полянського родовища "Поляна Квасова” і "Поляна Купіль”.
Показання для направлення на курорт: хронічні захворювання органів травлення, порушення обміну речовин, хвороби системи кровообігу, дихання, кістково-м’язової системи, нервової, ендокринної, сечостатевої систем.

ПУЩА-ВОДИЦЯ– кліматичний курорт в зоні хвойного лісу на північній околиці м. Києва. Знаходиться на висоті 150 м над рівнем моря. Кліматична характеристика: клімат помірно-континентальний, тепле літо, м’яка зима, тепла суха осінь. Середньорічна температура повітря +7°С, відносна вологість 76%. На рік випадає до 600 мм опадів, є джерельні струмки, озера.Природні лікувальні чинники: сприятливий клімат хвойних лісів.
Показання для направлення на курорт: неспецифічні захворювання органів дихання, захворювання серцево-судинної, нервової систем.

РАЙ-ОЛЕНІВКА – бальнеологічний питний курорт в Харківській області. Розташований за 12 км від м. Харкова в листяному лісі, на схилі пагорба. Кліматична характеристика: клімат помірно-континентальний. Тепле літо з середньомісячною температурою повітря в липні +21°С, середньомісячна температура повітря в січні -8°С. Середньорічна кількість опадів до 500 мм. Переважання західних вітрів влітку, південно-східних і східних – взимку.
Природні лікувальні чинники: мінеральні води слабомінералізовані гідрокарбонатні різного катіонного складу з підвищеним вмістом органічних речовин.
Показання для направлення на курорт: хвороби шлунково-кишкового тракту, порушення обміну речовин, реабілітація хворих в поставарійному періоді Чорнобильської катастрофи.

Курорт САКИ
– старий бальнеогрязьовий приморський курорт в західній частині Криму. Знаходиться на березі Сакського озера, за 4 км від Чорноморського узбережжя, за 20 км від м. Евпаторії і 45 км від м. Сімферополя. Кліматична характеристика: сприятливий клімат з жарким літом (середньомісячна температура повітря в липні +23°С), м’якою взимку (середньомісячна температура повітря в лютому 2,1°С), кількістю опадів до 350 мм на рік. Характерні переважання сонячної погоди (2500 годин на рік), морські бризи.
Природні лікувальні чинники: мулові сульфідні пелоїди Східного басейну Сакського озера; ропа Сакського озера високої мінералізації (250-280 г/дм3), слабомінералізована гідрокарбонатно-хлоридна хлоридно-гідрокарбонатна натрієва термальна вода (температура +45°С).
Показання для направлення на курорт: захворювання нервової системи, опорно-рухового апарату, системи кровообігу, дихання, сечостатевої системи, ендокринної, шкіри, порушення обміну речовин.

СИНЯК – бальнеологічний низькогірський курорт в Закарпатській області. Розташований за 20 км від м. Мукачеве, на висоті 420 м над рівнем моря, в мальовничій долині річки Матієва, недалеко від озера Синякської улоговини. Кліматична характеристика: гірський клімат, тепле літо з середньомісячною температурою повітря в липні +17°С, м’якою зимою з середньомісячною температурою повітря в січні -5°С. Підвищена вологість повітря (середньорічна вологість 67%), велика кількість опадів за рік (110 мм).
Природні лікувальні чинники: мінеральна вода "Синяк” (свр. №15-Р і №17-Р) – слабосульфідна, сульфатна натрієво-кальцієва маломінералізована.
Показання для направлення на курорт: хвороби нервової системи, опорно-рухового апарату, сечостатевої системи, органів травлення, дихання, кровообігу, ендокринної системи.

СЛОВ’ЯНОГІРСЬК – кліматичний курорт, за 34 км від м. Слов’янська. Знаходиться в долині річки Сіверський Донець. Кліматична характеристика: помірно-континентальний клімат, середньомісячна температура повітря в липні +30°С, у січні -6°С. Сезон купання в річці починається з травня і триває до серпня, температура води досягає +24°С. Пляжі – піщані.
Природні лікувальні чинники: сприятливий клімат лісової зони, мінеральна вода хлоридно-сульфатна кальцієва, натрієво-кальцієва, залізиста слабкої мінералізації. Показання для направлення на курорт: неспецифічні захворювання легенів, хвороби нервової, серцево-судинної систем, органів дихання, травлення, кістково-м’язової системи, сечостатевої, ендокринної систем і шкіри.

СЛОВ’ЯНСЬК – найстаріший бальнеогрязьовий курорт степової зони в Донецькій області. Розташований в межиріччі Сіверського Дінця і Казенного Торця, за 110 км від м. Донецька, на березі озер Ріпне і Сліпне.
Кліматична характеристика: континентальний клімат, тепле літо з середньомісячною температурою повітря в липні +30°С, середньомісячна температура повітря в січні -8°С. Відносна вологість складає 80%. У літній період переважає ясна сонячна погода.
Природні лікувальні чинники: мулові сульфідні пелоїди і ропа озера Ріпного (мінералізація 130-140 г/дм3), джерела мінеральних хлоридних натрієвих і хлоридно-сульфатних магнієво-кальцієво-натрієвих вод різної мінералізації.
Показання для направлення на курорт: захворювання органів опорно-рухового апарату, нервової, серцево-судинної, сечостатевої, ендокринної систем, органів дихання і травлення.

Курорт ТРУСКАВЕЦЬ – найстаріший бальнеологічний низькогірський питний курорт у Львівській області. Розташований за 100 км від м. Львова, на висоті 400 м над рівнем моря, в мальовничій долині передгір’я Карпат.
Кліматична характеристика: помірно-континентальний м’який клімат, тепле літо з середньомісячною температурою повітря в липні +17°С, м’яка зима з середньомісячною температурою повітря в січні -6°С.
Природні лікувальні чинники: більше 25 джерел мінеральних вод з різним хімічним складом і різною мінералізацією. Трускавецьке родовище "Нафтуся” –гідрокарбонатні сульфатно-гідрокарбонатні магнієво-кальцієві слабомінералізовані (0,5-1,0 г/дм3) води з підвищеним вмістом органічних речовин (10,0-45,0 г/дм3). Води джерел №№ 1, 2, 12 й інші хлоридні, сульфатно-хлоридні натрієві, сульфатні кальцієво-натрієві малої і середньої мінералізації. Міцні розсоли йодо-бромисті, сульфатно-хлоридні магнієво-натрієві з підвищеним вмістом ортоборної кислоти (свр. №188-Е Бистрівського родовища) використовуються для виробництва солі "Барбара”. Ефективне лікування озокеритом.
Показання для направлення на курорт: захворювання органів травлення, обміну речовин, сечостатевої системи, кровообігу, органів дихання, кістково-м’язової системи, нервової і ендокринної систем.

ФЕОДОСІЯ – приморський кліматичний бальнеогрязьовий курорт в Криму. Знаходиться за 116 км від м. Сімферополя на березі Феодосійської затоки. Кліматична характеристика: помірно континентальний клімат. Тепле літо з середньомісячною температурою повітря в липні +24°С, м’якою зимою з середньомісячною температурою повітря в січні +1°С.
Природні лікувальні чинники: приморський, степовий клімат, сульфатно-хлоридна натрієва вода (мінералізація 4,6-5,5 г/дм3), сульфідні хлоридні натрієві води (мінералізація 6,5-10,0 г/дм3).
Показання для направлення на курорт: захворювання органів дихання, травлення, опорно-рухового апарату, нервової системи і органів кровообігу.

Курорт ХМІЛЬНИК – бальнеологічний курорт у Вінницькій області. Розташований за 65 км від м. Вінниці, на річці Південний Буг, на висоті 285 м над рівнем моря. Кліматична характеристика: помірно-континентальний клімат, тепле літо з середньомісячною температурою повітря в липні +20°С, тривала зима з частими відлигами і середньомісячною температурою повітря в січні -4°С. Число сонячних днів досягає 190. Відносна вологість повітря влітку складає 60%, середня швидкість вітру посилюється в зимові місяці (6 м/с). Масиви хвойно-листяних лісів додають своєрідності кліматичним умовам. Природні лікувальні чинники: мінеральні радонові води Новохмільницького і Хмільницького родовищ (ділянки "Курортний” і "Голодкинський”) характеризуються як мінеральні слаборадонові-середньорадонові гідрокарбонатні магнієво-кальцієві води слабкої мінералізації. Широко використовуються торф’яні пелоїди Войтовецького родовища.
Показання для направлення на курорт: захворювання органів опори і руху, ревматичні хвороби, серцево-судинні захворювання, хвороби нервової системи, ендокринної системи, захворювання шкіри, сечостатевої системи і травлення.

ЧЕРЧЕ – бальнеогрязьовий передгірський курорт в Івано-Франківській області. Знаходиться за 80 км від м. Львова, в передгір’ях Карпат, на висоті 300 м над рівнем моря. Кліматична характеристика: тепле літо з середньомісячною температурою повітря в липні +18°С, помірно м’яка зима з середньомісячною температурою повітря в січні -5°С.
Природні лікувальні чинники: мінеральні води – сульфідні мінеральні води, торф’яні пелоїди.
Показання для направлення на курорт: захворювання опорно-рухового апарату, нервової системи, захворювання органів травлення, сечостатевої системи, органів дихання, кровообігу, ендокринної системи і порушення обмінних процесів.

ЯЛТА – найстаріший кліматичний приморський курорт в Криму. Кліматична характеристика: м’який середземноморський клімат, жарке літо з середньомісячною температурою повітря в липні +24°С, нетривала м’яка зима. Переважання ясних сонячних днів (2250 годин на рік). Відносна вологість повітря нижча, ніж на курортах Кавказу. Тривалий сезон купання в морі (з травня по жовтень).
Природні лікувальні чинники: сприятливі умови передгірського приморського субтропічного клімату північносередземноморського типу, ландшафтотерапія, маломінералізована сульфатно-гідрокарбонатна різного катіонного складу мінеральна вода свердловини №6837 м. Ялти (початкові дослідження етапу клінічної апробації).
Показання для направлення на курорт: специфічні і неспецифічні захворювання органів дихання, кровообігу, кістково-м’язової системи, нервової, ендокр
Партнери
Чернівці - туристичний путівник Виртуальный город Горящие путевки Полтава туристична. Всі туристичні об‘єкти міста Полтави Hosting Ukraine Ваш гід по Україні

Created and support by DeN G.© | Copyright DeN Gayovyi © 2009-2016